Produkce kovových pružin uživa se odlišný surovin

Všechny mašiny, které jsou v naším každodenním uživaní skládají se z mnoha částí. Každa z týchto částí je velmi podstatna a plní svou funkce. Samozřejmě všechny částí musejí být efektivné, aby celá mašina dobře pracovala a nám sloužila.

Pružiny ve strojích

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com

Při návrhu pružiny měli bychom většinou spočitat průměr jejího drátu, množství činných závitů a její volnou délku. Proto potřebujete vybrat zatěžující sílu, průměr pružiny a její surovinu.

Kovové pružiny se produkuje tvářením za tepla nebo za studena. Způsob výroby závisí na typě pera, požadovaných vlastnostech a rozměrech použitého materiálu. Pro produkce kovových per používa se pár surovin. Obvykle je to korozivzdorná ocel nebo slitina měď. Šroubovité tažné pera jsou produkovane z drátů a tyčí kruhového průřezu s konstantním průměrem. Pružina obvykle navíjená zastudena, pozdějí muže být dále tepelně obrobená.

Dnes výroba pružin (odkaz) obvykle je mechanická. V speciálných fabrikách, které produkují jen pera je pár robotů, které vykonují celou prací. Jistě lidé musejí kontrolovat činnost strojů a je to nutné pro jejích výborné fungovaní. Avšak mechanizace zrychlila a usnadnila výrobení per.

kov

Źródło: www.morguefile.com

Při prosazování za studena je polotovar při pokojové temperatuře vložen do průtlačnice a je – nářadím, které je nazývané průtlačníkem – vytěsnuty proti jeho pohnutí. Je to možne díky tomu, že většina kovů se dá tvarovat. Existují také hliníkové slitiny, které není možno tvarovat za pokojové temperatury. V tímto případě je nutné materiál zahřívat na konkretní teplotu. Ohřevaním se zvyšuje tvarovost kovu a dochází k zmenšení běžného vzdoru.

Každé pero mělo by mít několik dozorů. Jde tady o kvalitu suroviny a hodnotu produktů. Mohli bychom tady rozčlenít tří etapy, první je úvodní kontrola, potom revize v postupě sámé produkcí a na zavěr revize zavěrečný. Důraz je kladen na rozměry a nezlomnost suroviny.

V perarnách můžete koupit nejznamější žánry a rozměry pružin, tehdy jde o sériovou výrobu. Možne je též objednání meně známých žánrů, mlůvime tady o výrobě kusové. Pera je možne výrabět na několik způsobů, všechno zavísí na tím jakou pružinu potřebujeme. Před koupením pružiny pečlivě zkontrolujte jaký druh pružiny potřebujete. Pokud nejste pevný můžete požádat o pomoc kutila nebo mechanika.