Typy per

Pružiny jsou malýmí součástmí, které najdeme v každým žánře mašín. Bezmála nikdo neví jak důležitou hrájí rolu. Pera akumulují silu a také tlumí rázy a chvění.

Pružiny

Źródło: http://www.vanel.com

Většina lidí zná jenom o jedným nejvíc znamým druhu pružin. Avšak pera můžeme rozdělit na pár týpů. Nejpopularnější týp to pera tlačné, které mohou mít broušené nebo nebroušené závěrné závity. Můžeme je dalé rozčlenít na pružinypera válcové, kuželové a soudkovité. Pokud jde o pružiny tlačné válcove mohou one být s pravidelným nebo vzestupným vzrůstaním. Následující druh per to pera tažné, které mají víc podskupin.

Můžeme tady klasifikovát pera s oky obvyklýmí, s oky anglickými, s půloky, s půloky protaženými, s bočními oky, které jsou mimo osu, s oky vestvěnými, ve kterých oka jsou oddělené od těla a rovněž pera bez ok, které jsou zavěšení pomoci závitů. Následující v pořádků jsou pružiny točné, které rozčlenujeme na takové žánry: pera radiálné, to znamena, že kolem osy, točí například roletou, bez ramínek přímé nebo s ramínky různě tvarovanými. Existují také torzní tyče příme a též, které jsou tvarované případně se závity a jsou to stabilizátory. Stojí to za to, aby řict něco o tvarových perách, které obyčejně mají široce definované formy a jsou použivané v nejrozmanitějších věcích. V některých prodejnách můžete nalezt též bowdeny zda napřiklád nosiče, kabelové vedení nebo kanálové čističe.

Typy pružin

Autor: http://www.freeimages.com/
Źródło: http://www.freeimages.com/

Pokud jde o užiti to musíte vědět, že nejčastěji se použiva per pro strojírenský průmysl, a to znamena mezi jínymi obrábecí mašiny, dopravníky, vibrační stroje, textilní stroje a tvářecí stroje. Zcela jíny formů mají pružiny, kterých se použiva v energetice, jsou to kompresory, turbiny, závěsy a ventile. Velmi podstatné jsou pružiny, které měli bychom nalezt v automobilech a motocyklech. Jsou to zpravidla pružiny tlačné z kruhového profilu, listové pružnice nebo stabilizátory. Jsou one také uživané všeobecně. Jen někteří líde ví, že pružiny jsou rovněž v zámkech, vratech, hodinach, roletach, výtahach, brzdach a spojkach.

Pera jsou hodně podstatnou součástí života každeho člověka. Mnohdy pečují o naší bezpečnost. Bohužel malokoho to vůbec zajíma. Je to veliká ztráta, protože tema pružin je velice obrovské a velké.

Jestli musíte nabyt pera nejdřív měli byste vědět, kde budete jejích uživat. Nejpodstatnější je brát v úvahu cíl, který ma pero plnit. Velmi významné je dohlížení na kvalitu per. Někdy je lepší vydát víc peněz, ale mít předmět náležité kvality.